Хјустон без Крис Пол најмалку еден месец – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Хјустон без Крис Пол најмалку еден месец

НБА лигашот Хјустон ќе мора да најде замена за плејмејкерот Крис Пол кој се повреди на почетокот на сезоната.

Пол го повреди коленото на дуелот со Голден Стејт. Најпрво се чинеше дека повредата не е сериозна, но подоцна се востанови дека сепак ќе треба да се паузира.

Пол летото пристигна во Хјустон од ЛА Клиперс.

На првиот свој официјален натпревар за новиот клуб одигра 33 минути и забележа четири поени и 11 асистенции.

Покрај Пол, новата сезона со потешки повреди почна и за Џерми Ли и Гордон Хауард.

Би те интересирало и

Ноќ на Дражен Петровиќ во Бруклин

Кошаркарите на Бруклин Нетс изминатата ноќ го победија Чикаго, а пред почетокот на дуелот во ...

Македонските кошаркари убедливи против Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација ја совлада Словачка со 87-74 во СЦ „Јане Сандански“ за трета победа ...