Цртани ликови VS Холивудски Ѕвезди – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Цртани ликови VS Холивудски Ѕвезди

Дали цртаните ликови влечат инспирација од некој лик од реалноста (никогаш нема да знаеме нели)?

Бидејќи во реалниот живот секогаш можете да пронајдете некои ликови кои потсетуваат на личности од цртаните филмови. И во семејството, помеѓу пријателите, комшиите, секогаш можете да пронајдете по некоја сличност со цртаните јунаци.

Ова се славните Холивудски ѕвезди кои најмногу личат на некој нацртан лик.

Капетан Кука и Хауард Стерн

Рафики и Морган Фриман

Урсула и Латифа
Петар Пан и Џастин Бибер
Мерлин и Ричард Харис (како Дамблдорф од Хари Потер)
Хад и Гери Бјузи
Принцот Ерик и Патрик Демпси
Круела Де Вил и Мадона
Ѕверот и Мики Рурк

Би те интересирало и

Свети Трифун и Свети Валентин – ден на виното и љубовта

На 14 февруари, според новиот календар, или први февруари, според стариот, кој се уште е ...

А каде е бакнежот?

А каде е бакнежот? pic.twitter.com/VoTbRKrJJX — Filip (@Tekinec) February 13, 2018