Челси сака играч на Интер? – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Челси сака играч на Интер?

Во недела Интер игра против Рома во Серија А, а скаутите ќе го следат Перишиќ.

Антонио Конте беше подготвен да плати 40 милиони евра за Кандрева оваа зима, а сега тие пари би можеле да ги потрошат на Перишиќ.

Потребен им е играч за напад, а Перишиќ игра одлично оваа сезона, постигна и 7 голови, а најверојатно ќе се пресели во Премиер Лигата. Во овој момент сеуште нема преговори, но „Санинг“ има амбициозни планови за донесување на неколку ѕвезди, а тоа би значело и продажба на неколку стандардни играчи од оваа сезона.
Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...