Ченинг Тејтум ја раскина соработката со Вајнстин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ченинг Тејтум ја раскина соработката со Вајнстин

Ченинг Тејтум ги прекинува своите бизнис односи со продукциската компанија „Вајнстин Ко.“ и со Харви Вајнстин, кој неколку познати глумици го обвинуваат за силување.

Глумецот, кој е и продуцент на „Forgive Me, Leonard Peacock”, заедно со својот колега Рид Каролин соопштија дека ја прекинуваат работата на филмот под поткровителство на компанијата.

– Храбрите жени кои имаа смелост да се исправат и да ја кажат вистината за Харви, се вистински херои за нас. Тие „ги влечат тешките тули“ за да изградат праведен свет каков што сите ние заслужуваме – напиша Тејтум на Инстаграм.

Меѓу попознатите глумици кои го обвинуваат Вајнстин за сексуално злоставување, се Анџелина Џоли, Роуз Мекгоуан, Гвинет Полтроу…

Би те интересирало и

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои ...

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  ...