Четврта седница на Владата на Република Македонија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Четврта седница на Владата на Република Македонија

Владата на Република Македонија денеска ќе ја одржи четвртата седница.

Како што информира владината прес служба согласно предлогот на дневен ред на четвртата владина седница се итните реформски приоритети, состојби и напредок во процесот на европска интеграција, користење и имплементација на фондовите од ЕУ, статус на реализација на приоритетите на РМ за влез во НАТО и одредени кадровски прашања.

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...