Чистење на Триумфалната порта – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Чистење на Триумфалната порта

porta-cistenje

Ќе се чисти фасадата на објектот Порта Македонија – соопштија утрово од Музеј на македонската борба.

– По неколкунеделното вандализирање на објектот констатирани се сериозни оштетувања на фасадата кои ќе се обидат да ги санираат стручни служби – информира Музејот на македонската борба.

Би те интересирало и

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно-обвинителската работа

Неселективно, непристрасно, професионално и врз основа на законот се постапува во случајот за смртта на ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Животот дојде ама не за сите“

ОК на ВМРО ДПМНЕ од Кавадарци на прес обвинува за мобинг врз нивните членови од ...