Човек изведе историски скок со помош на дрон – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Човек изведе историски скок со помош на дрон

Тој, со помош на оваа летечка направа беше подигнат на рампа висока 330 метри. Се држеше само со раце, а потоа се пушти.

Скокот го изведе во Литванија.

Оваа забава не е евтина. Целата акција чинеше 35.000 евра.

Погледнете:

Превземено од: Телеграф

 

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...