Шарените чорапи на Џастин Трудо, тајно оружје во дипломатијата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шарените чорапи на Џастин Трудо, тајно оружје во дипломатијата

Неодамна во Торонто, на „Парада на гордоста“ канадскиот премиер Џастин Трудо се појави во класичен костум, во комбинација со шарени чорапи, на кои пишуваше „Eid Mubarak“, со што канадскиот премиер го испочитува и исламскиот празник Рамазан. Чорапите се изработени од „Халал сокс“ (Halal Socks), компанија сместена во Торонто, а цената изнесува 15 долари.

Две недели претходно, во Отава беше одржана церемонија со која се крена знамето на „Парадата на гордоста”, а во таа пригода, Трудо носеше чорапи во боја на виножитото. Канадскиот премиер Џастин Трудо е миленик во светски рамки и не само на политичката сцена. Во фокусот секогаш биле неговите чорапи. Многумина велат дека овој моден детаљ може да се толкува како негово тајно оружје во  дипломатијата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Турски академик тври дека Ное пред потопот му се јавил на синот на мобилен

Тој тврди дека Ное арката ја изградил од челик и оти користел нуклеарна енергија како ...

Вреди 30 милиони долари, а вози стара кола и се грее на обична греалка

Откако со нејзиниот глас и хитовите „Smooth Operator“ и „Your Love is King“ ја освои ...