Швајцарците дефинитивно знаат како да се забавуваат во слободно време – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Швајцарците дефинитивно знаат како да се забавуваат во слободно време

,,ББЦ Спорт” се секогаш тука да ги следат спортистите и секогаш први да дојдат до информацијата. Така и овој пат тие успеаа да дојдат до многу интересно видео од слободното време на олимписката репрезентација на Швајцарија.

Швајцарците беа уловени како се забавувааат на нивен својствен начин. Најпрвин еден од репрезентативците на унилатем начин се качи нагоре по ескалаторот додека другите двајца ,,глумеа” како да се пуштаат со ,,боб санка”.

Погледнете го видеото кое ќе изнуди насмевка на вашето лице.

Преземено од: Точка.мк

Би те интересирало и

Бунт во бразилски затвор, чувари неколку часа држени во заложништво

Во затворот Милтон Диас Мореира во Рио де Жанеиро затвореници организираа бунт и земаа седум ...

Уапсен гувернерот на летонската централна банка

Гувернерот на летонската централна банка, Илмар Римшевич, беше уапсен денеска од страна на антикорупциската агенција, соопштија ...