Шекеринска: Обвинителството да не стане соучесник на насилниците – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шекеринска: Обвинителството да не стане соучесник на насилниците

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска денеска во Обвинителството даваше исказ за инцидетите кои на 27-ми април се случија во Собранието на Република Македонија.

По исказот, таа за медиумите изјави дека била два пати нападната во Собраниетов – еднаш со статив од камера и еднаш од човек што влечејќи ја за коса, се обидел да ја собори.

„Ако ова Обвинителство продолжи да ги минимализира нападите врз пратениците, тоа ќе стане соучесник во насилието врз пратениците и ќе помогне на насилниците кои не сакаат да ја предадат власта“,  рече Шекеринска.  Според неа многу лесно можат да се препознаат напаѓачите, бидејќи ликовите им се јасно видливи на фотографиите и снимките.

Би те интересирало и

Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде беа повредени двајца војници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде ...

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...