Шеста седница на Собранието на дневен ред e и разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шеста седница на Собранието на дневен ред e и разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски

Седницата треба да почне во 11 часот. Претседателиот на Собранието Талат Џафери во четвртокот ја прекина седницата по серијата паузи што ја побараа пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со цел да ги разгледаат стенограмите од обраќањето на омбудсманот Иџет Мемети.

Би те интересирало и

АХВ: Интензивно се работи на исполнување на условите за извоз на свежо свинско месо

Македонија интензивно работи на добивање дозвола за извоз на свежо свинско месо во ЕУ. Според ...

Туск и лидерите од регионот во Скопје на состанок на Брдо-Бриони процесот

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, седум претседатели и еден премиер ќе бидат гости на ...