Шест лица загинаа, а 24 се повредени при несреќа со патнички автобус во Турција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шест лица загинаа, а 24 се повредени при несреќа со патнички автобус во Турција

Шест лица загинаа, а 24 се повредени при несреќа со патнички автобус во југоисточната турска провинција Бингол. Поради обилните снежни врнежи возачот ја изгубил контролата врз управувањето и автобусот излетал од патот.

Инцидентот се случил на околу 50 километри од градот Муш.

Повредените лица се хоспитализирани.

 

Извор: МИА

Би те интересирало и

Трамп може да си замисли вооружени наставници

Претседателот на САД нема намера особено да ги заостри лабавите закони за оружје. Но тој ...

Дали забраната за дизел-возила во градовите е законска?

Германија напрегнато ја очекува денешната (22.02) пресуда на Сојузниот управен суд во Лајпциг околу одлуката ...