Шест лица загинаа, а 24 се повредени при несреќа со патнички автобус во Турција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шест лица загинаа, а 24 се повредени при несреќа со патнички автобус во Турција

Шест лица загинаа, а 24 се повредени при несреќа со патнички автобус во југоисточната турска провинција Бингол. Поради обилните снежни врнежи возачот ја изгубил контролата врз управувањето и автобусот излетал од патот.

Инцидентот се случил на околу 50 километри од градот Муш.

Повредените лица се хоспитализирани.

 

Извор: МИА

Би те интересирало и

Американските знамиња на половина копје во чест на загинатите во Тексас

Претседателот на САД, Доналд Трамп нареди американските знамиња да бидат поставени на половина копје во ...

Русија планира да го забрани увозот на помфрит од САД

Русија планира да го забрани увозот на помфрит од САД и другите западни земји кои ...