Шилегов ја презеде градоначалничката функција од Трајановски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шилегов ја презеде градоначалничката функција од Трајановски

Петре Шилегов од СДСМ и официјално седна на градоначалничката фотелја во Град Скопје. Тој денеска ја презеде функцијата од досегашниот градоначалник Коце Трајановски, кој претходно два пати ја доби довербата од граѓаните.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Денеска се прегласува во Чаир

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот ...

Утре ќе се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг ...