Шкендија го освои фудбалскиот Куп на Македонија: Навивачите ја исвиркаа македонската химна (Фото + Видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шкендија го освои фудбалскиот Куп на Македонија: Навивачите ја исвиркаа македонската химна (Фото + Видео)

Фото: sportmedia.mk
Фото: sportmedia.mk

Скандал во финалето на македонскиот Куп вечерва. Уште пред да почне натпреварот меѓу Шкендија и Работнички, симпатизерите на Шкендија ја исвиркаа македонската химна – пренесе порталот Спортмедиа.

Во вториот дел од дуелот против Работнички, тие исто така приредија големо пиротехничко шоу. Сите факели завршија на теренот и тартанот, така што забележани беа сериозни оштетувања.

Инаку, натпреварот се одигра во Националната арена „Филип Втори“,  а Шкендија го совлада Работнички со 2:0.  Впрочем, ова е прва победа за Шкендија во Купот на Македонија, а Работнички останува со една титула.

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...