Шкендија го победи Работнички – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шкендија го победи Работнички

Со 2:0 Шкендија го совлада Работнички во Скопје, зацврстувајќи се на врвот на прволигашката табела.

Изаир Емини во крајот на првиот дел им донесе водство од 1:0 на гостите, а Бесарт Ибраими од пенал на стартот од вториот дел ги постигна конечните 2:0.

На вториот меч во Тетово попладнево Ренова минимално со 1:0 го совлада Пелистер и освои три бода во битката за опстанок. Стрелец на единствениот гол беше Валмир Нафиу. 

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...