Шпанскиот Сенат ја укина автономијата на Каталонија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Шпанскиот Сенат ја укина автономијата на Каталонија

Шпанскиот Сенат ја укина автономијата на Каталонија и одобри воведување директна управа во тој регион.

Според Одлуката на Сенатот, ниту владата во Барселона веќе нема извршна надлежност во Каталонија.

Би те интересирало и

ЗОИ 2018: Канадски олимпиец ја скрши карлицата по тежок пад во ски-крос

Канадскиот скијач, Крис дел Боско се здоби со сериозни повреди и ја скрши карлицата по ...

25 мртви при автобуска несреќа во Перу

Во јужниот дел на перу денеска од патот слета автобус и падна од гребен од ...