Штипјанец починал во подрумот на пријателот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Штипјанец починал во подрумот на пријателот

56-годишен штипјанец е пронајден мртов во подрумот на неговиот пријател, каде живеел последните три години.

Во полициската станица во Штип, вчера во 11.20 часот, М.К. (60) пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип. Штипската полиција соопшти дека смртта била констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предаден во Клиничката болница во Штип за обдукција. На телото нема траги на насилство. Починатиот привремено бил згрижен од пријателот, бил невработен, а живеел од социјална помош.

Би те интересирало и

Млад кривопаланчанец,актуелен советник во Општината од опозоциската ВМРО ДПМНЕ, под дејство на алкохол викендов навредувал и се заканувал на полициски службеници

За време на викендот,22 годишен жител на Крива Паланка,лице кое се наоѓа на висока позиција ...

Маж обесен, жена во бессознание откриена дрога кај лица од Демир Капија и Кавадарци

Тежок викенд во Тиквешијата. Синоќа некаде околу 21 часот,млада жена на возраст од 37 години ...