Штипјанец ја претепал девојката, а објавил и фотографии на лажен профил на Истаграм – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Штипјанец ја претепал девојката, а објавил и фотографии на лажен профил на Истаграм

Штипјанец заработи кривична пријава, осомничен дека сторил кривини дела, телесна повреда при семејно насилство и злоупотреба на лични податоци.

Станува збор за 23 годишниот З.М кој откако се скарал со девојката во еден момент насилно ја изнел  од кафе барот  каде што биле,  и почнал да ја удира со тупаници по главата и телото.Од ударите, дваесет и тригодишната девојка паднала на земја, а тој продолжил да ја удира.Настанот се случил на 23 февруари оваа година, десет минути по полноќ

Истиот ден во 14.30, З.М без знаење и согласност од девојката ги искористил нејзините лични податоци и направил лажен профил на апликацијата Истаграм и објавил нејзини фотографии кои биле сликани од неговиот и нејзиниот телефон додека биле во љубовна врска.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...