Штипјанец ја претепал девојката, а објавил и фотографии на лажен профил на Истаграм

Штипјанец заработи кривична пријава, осомничен дека сторил кривини дела, телесна повреда при семејно насилство и злоупотреба на лични податоци.

Станува збор за 23 годишниот З.М кој откако се скарал со девојката во еден момент насилно ја изнел  од кафе барот  каде што биле,  и почнал да ја удира со тупаници по главата и телото.Од ударите, дваесет и тригодишната девојка паднала на земја, а тој продолжил да ја удира.Настанот се случил на 23 февруари оваа година, десет минути по полноќ

Истиот ден во 14.30, З.М без знаење и согласност од девојката ги искористил нејзините лични податоци и направил лажен профил на апликацијата Истаграм и објавил нејзини фотографии кои биле сликани од неговиот и нејзиниот телефон додека биле во љубовна врска.

Додади коментар

Би те интересирало и

Штипјанец тешко повреден во сообраќајка на патот Свети Николе – Пробиштип

Едно лице е тешко повредено во сообраќајната незгода која вчеравечер се случила на регионалниот пат ...

Украдени 880 000 денари од фирма во Гевгелија

Во периодот од 19 часот на 22. септември до 11 часот на 23. во Гевгелија ...

Close