Штипјани преку смс се повикуваат на протест – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Штипјани преку смс се повикуваат на протест

На Фејсбук странијата „Илинден#4 Иницијатива за заедничка Македонија“, објавен е повик за протест во Штип. Повеќе штипјани вчера попладне добиле кратки телефонски пораки со повик за овој протест. Меѓу нив и членови на ВМРО ДПМНЕ

. Меѓутоа, како што изјавија, не знат кој им ги пратил смс пораките. -И ШТИП започнува денес. Тргнување од Соборниот Храм Св. Никола, преку улицата Васил Главинов, па се’ до кружниот тек во близина на ТВ Стар. Почеток: 18:00 часот – стои во повикот. Во прилог на повикот објавена е и маршута на протестот.

На Фејсбук, Иницијативата за заедничка Македонија објави повици за протести во уште неколку други градови во Македонија.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...