Што може да се случи ако не ја менувате постелнината редовно – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Што може да се случи ако не ја менувате постелнината редовно

Доколку менувањето на постелнина го сметате како не толку важен ден во средувањето и одржувањето на домот, можете да се соочите со многу сериозни последици. Д-р Лиса Акерли на својот блог „The Hygiene Doctor“, открива дека луѓето се изложени на бројни здравствени опасности ако не ја перат постелнината еднаш седмично.

„Во креветот се случува сешто. Некои сакаат да појадуваат и да пијат кафе во кревет. Други работат на својот лап топ од кревет. Се галат со домашните миленици…

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

 

Би те интересирало и

Газираната вода е корисна за организмот

Конзумирањето газирана вода може да биде корисно за организмот на повеќе начини, бидејќи помага при ...

Го зајакнува имунитетот, ги топи килограмите – Туширањето со ладна вода нуди низа придобивки

Туширањето со ладна вода претставува еден вид хидротерапија, која овозможува бројни здравствени придобивки. Ладната вода ...