Ѓер прави тим од кој ќе боли глава – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов голман на Ѓер. Таа стави потпис на едногодишен договор со опција за плус една година.

Во најновото видео во кое Ѓер ги промовира новите ракометарки за сезоната 2018/19 година дефинитивно може да се заклучи дека веќе титулата ќе им биде на дофат во наредната натпреварувачка сезона.

Ѓер како засилување ги потпишаа и Норвежанките Вероника Кристијансен и Кари Братсет на три години.

Преземено од: Точка

Би те интересирало и

Вардар победи на гостувањето кај Кил

Вардар со звукот на сирената успеа да победи со 28:29 на гостувањето кај Кил во ...

Македонија во група со Грција во квалификациите за ЕП 2020

Машката ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, ...