Ѓоковиќ ја заврши соработката со Бекер

novak-dokovic-boris-beker-foto-ap-1460290914-883277
 Борис Бекер повеќе не е тренер на вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ – објави германски „Билд“.
Српскиот тенисер и легендарниот, Германец имаа договор до крајот на оваа сезона, а соработката не е продолжена па во 2017 година Ѓоковиќ ќе бара нов стручен соработник.
Бекер беше тренер на Србинот од 2014 година и имаше свој удел во шест Грен слем титули, 14 мастерс трофеи и две титули од завршни АТП финалиња што Ѓоковиќ ги освои изминатите три години.


Додади коментар

Би те интересирало и

2fa6252a-c728-45e6-9a16-a63a122324b3-EP-rakomet-Album

Словенија ја внесе Македонија во во осминафиналето

Репрезентацијата на Словенија по победите над Ангола, Исланд и Македонија,ремизираше со Тунис со конечни 28-28. Тунижаните не ...

ffm

ФФМ ја претстави идејата за регионално натпреварување во младински категории

На конструктивен состанок со клубовите од Првата лига во „Куќа на фудбалот“, координаторот за младинските ...

Close