Јана не се пласираше во финале, но го кажа судбоносното „да“!

Песната „Dance Alone“  на Јана Бурческане не и’ донесе пласман во финалето на годинашнава Евровизија, но младата пејачка сигурно ќе ја памети вечерта бидејќи беше запросена од своето момче Александар. Тој ја запроси за време на гласањето пред милиони гледачи од цела Европа, што впрочем е и првото запрсоување кое некогаш се случило на Евровизија.

И покрај најавите, сепак Јана не танцуваше сама на сцената. Непосредно пред настапот во своето промотивно видео таа откри дека е бремена.

Во финалето се пласираа Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и Австрија.

 

Додади коментар

Би те интересирало и

Плачењето е здраво !?

Голем број луѓе плачат на тажни приказни во филмовите, на песни во чии зборови се ...

Физичките вежби ја отстрануваат несоницата

Резултатите од едно неодамнешно истражување покажаа дека вежбањето може значително да помогне за спречување на ...

Close