Јапонка создава ремек дела од картонски кутии – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Јапонка создава ремек дела од картонски кутии

Јапонската уметница, Монами Охно картонот го претвора во вистиснки ремек-дела. Охно е многу креативна и од картон прави разни фигурички, од Супер Марио, па до ликовите од Војната на ѕвездите. Тоа што посебно импресионира се многубројните детали кои ги содржат нејзините дела.

Таа дури може да направи и печат од картон.

Монами има 25 години, а студирала на Универзитетот за уметност во Осака. Фигуричките од картон ги прави уште од 2011 година.

Извор: wwwa.1on.mk

Би те интересирало и

Брачна двојка од Франција на суд поради името на нивното бебе

Имињата на децата честопати предизвикуваат сериозни расправии кога родителите, сакајќи да бидат оригинални, ќе отидат ...

Утринска навика која освежува и подмладува

Многумина не можат да го почнат денот без шолја црно кафе. Овој напиток за многумина ...