Јапонски разузнавачки авион исчезна од радарите

Авион на јапонската армија исчезна од радарите, пренесува баварскиот весник  „Ди зидојче цајтунг”.

Според податоците на Министерството за одбрана во Токио, во леталото разузнавачки авион од типот LR-2 имало четири лица.

Контактот со авионот е прекинат веднаш по полетувањето од остров Хокаидо.

Според јапонските медиуми, во авионот се наоѓал пациент кој бил во тешка здравствена состојба и требало да биде транспортиран во друга болница. Во моментов нема други информации.

Извор: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

ЕУ: рекордна казна за Гугл за манипулирање на резултати од пребарување

Повеќето интернет корисници пребарувањето го почнуваат на Гугл. Но често не добиваат соодветни резултати, веќе ...

Холандија соодговорна за смртта на 350 муслимани во Сребреница

Повеќе од 20 години по масакрот врз муслиманите во босанска Сребреница, холандски суд пресуди дека ...

Close