Јапонски разузнавачки авион исчезна од радарите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Јапонски разузнавачки авион исчезна од радарите

Авион на јапонската армија исчезна од радарите, пренесува баварскиот весник  „Ди зидојче цајтунг”.

Според податоците на Министерството за одбрана во Токио, во леталото разузнавачки авион од типот LR-2 имало четири лица.

Контактот со авионот е прекинат веднаш по полетувањето од остров Хокаидо.

Според јапонските медиуми, во авионот се наоѓал пациент кој бил во тешка здравствена состојба и требало да биде транспортиран во друга болница. Во моментов нема други информации.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на ...

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...