Јаховиќ ја доби првата понуда – Рускиот гигант го сака Македонецот! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Јаховиќ ја доби првата понуда – Рускиот гигант го сака Македонецот!

Македонскиот повремен репрезентативец, Адис Јаховиќ, оваа сезона игра фантастично, а после двата погодоци во вчерашниот натпревар се појави вест дека за него интерес покажал рускиот гигант, ЦСКА Москва – пренесува порталот Спортски.

Утрово во руските медиуми се појави вест дека тимот на ЦСКА Москва испратил понуда до Јаховиќ кој во Русија би можел да се пресели наредното лето кога завршува неговиот договор со турски Гозетепе.

Како што пренесуваат руските медиуми, ЦСКА на Јаховиќ му понудил договор според кој тој би заработувал 1.3 милиони евра годишно.

Триесетгодишниот македонски фудбалер оваа сезоната во турското првенство на девет натпревари постигна 11 погодоци и запиша две асистенции.

 

Извор: www.sportski.mk

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...