Ја удрил автомобил додека поминувала улица на пешачки – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ја удрил автомобил додека поминувала улица на пешачки

Шеесет и деветгодишна охриѓанка пријавила дека додека преминувала улица на пешачкиот премин била удрена од страна на непознат возач кој управувал непознато возило, при што паднала на коловозот.

Жената се здобила со тешки телесни повреди, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица за безбедност на сообраќајот на патиштата.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Кривична пријава против поранешниот директор на ЈП “Исар” од Штип

Секторот за внатрешни работи Штип до надлежното ОЈО, за два одвоени случаи, поднесе кривични пријави ...

Одложено рочиштето на Монструм: Родителите бараат претрес во седиштето на СДСМ

Се одложи денешното рочиште за Монструм, предметот кој неодамна го презеде Специјалното јавно обвинителство. Иако ...