Јоноски во составот за дуелот со Чешка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Јоноски во составот за дуелот со Чешка

На денешниот натпревар со Чешка повторно во репрезентацијата ќе биде Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Тој е во составот на местото на Мартин Велковски кој беше Украина.

Промена има и на голманската позиција па место Златко Даскаловски, пријавен за денешниот дуел е Никола Митревски.
Македонија на дуелот со Чешка ќе настапи во следниот состав: Георгиевски, Јоноски, Кузмановски, Ф.Лазаров, К.Лазаров, Манасков, Н.Маркоски, Миркуловски, Митков, Митревски, Ојлески, Пешевски, Поповски, Ристовски, Стоилов и Талески.
Почетокот на натпреварот е во 20:45 часот, а во исто време играат и Исланд и Украина.
Натпреварот ќе го судат Тиери Денц и Денис Ребе од Франција.

Би те интересирало и

Минимален пораз на младинската ракометна репрезентација од Литванија

Младинската ракометна репрезентација на Македонија во женска конкуренција доживеа пораз и на вториот меч во ...

Македонија носител на група за квалификациите за ЕП 2020

Европската ракометна федерација донесе одлука Македонија да биде во првиот шешир за претстојната ждрепка за ...