ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече дрво во општина Центар и во Аеродром

Одделението „Дрвореди“ на ЈП „Паркови и зеленило“ утре ќе сече едно дрво на улицата „Благоја Страчков“ бр.6 во општина Центар.

– Дрвото се сече поради предизвикана материјална штета врз станбен објект од кореновиот систем, по издадено решение за сечење од секторот за комунални работи на Град Скопје, соопшти ЈП „Паркови и зеленило“-Скопје.

Акцијата за кастрење дрвја продолжува во општина Аеродром, на булеварите „Јане Сандански“ и „АСНОМ“.

Преземено од: Либертас

Додади коментар

Би те интересирало и

Денеска се одржува 31 -то издание на Охридскиот пливачки маратон

Денеска во Охрид се одржува 31. Издание на Охридскиот пливачки маратон. Настанот почнува во 12 ...

Половина час мештаните од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце

Половина час мештаниите од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце, револтирани ...

Close