Љубе Бошковски: Во Македонија мора да се врати критичката свест – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Љубе Бошковски: Во Македонија мора да се врати критичката свест

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски вчера во Прилеп присуствуваше на отворањето на нови партиски простории при што во своето обраќање се осврна на актуелната политичка состојба во земјата.

Целата вест можете да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

АХВ: Интензивно се работи на исполнување на условите за извоз на свежо свинско месо

Македонија интензивно работи на добивање дозвола за извоз на свежо свинско месо во ЕУ. Според ...

Туск и лидерите од регионот во Скопје на состанок на Брдо-Бриони процесот

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, седум претседатели и еден премиер ќе бидат гости на ...