Ќерката на Лени Кравиц, стана заштитно лице на Ив Сен Лорен – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ќерката на Лени Кравиц, стана заштитно лице на Ив Сен Лорен

Козметичката компанија Ив Сен Лорен ја избра Зое Кравиц, ќерката на американскиот музичар Лени Кравиц, за свое заштитно лице.

„Ив Сен Лорен отсекогаш била моја омилена марка. Во колекциите тие комбинираат лесна елеганција и смели комбинации, со помош на кои можам да го предадам своето видување за убавина и мода. Во нивните производи секогаш има дрскост и сила, но без излишна надменост“, рече Зое Кравиц. Претставниците на брендот рекоа, пак, дека Зое ја отелотворува претставата за убавина на современите девојки.

Зое Кравиц е американска актерка и модел. Покрај настапите на модна писта, таа учествува и во филмови, како „Фантастични животни и каде да ги најдеме”, „Дивергент”, „Лудиот Макс: Патот на бесот”, „Х-мен: Прв бран” и др.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Мадона повтори оди на операција за подмладување

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, ...

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...