Џастин Бибер ја прекина светската турнеја – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Џастин Бибер ја прекина светската турнеја

Канадскиот пејач, Џастин Бибер соопшти дека је прекинува својата концертна турнеја „Purpose World Tour“, поради „непредвидени околности“.

Претставник на пејачот информира дека преостанатите концерти од турнејата се откажани, потецирајќи дека Џастин „ги сака своите фанови“ и оти „му е тешко што мора да ги разочара“.

Во рамки на оваа турнеја, што започна пред 18 месеци, Бибер одржа над 150 концерти ширум целиот свет, а во следниот период беа предвидени негови настапи во САД и Канада.

– Наспроти досегашниот успех на турнејата, по внимателното разгледување Џастин  реши да не настапи на претстојните закажани датуми, изјави претставникот на тинејџерската ѕвезда.

Тој најави дека на сите обожаватели на Бибер ќе им бидат вратени парите за веќе купените билети за откажаните концерти.

Би те интересирало и

Брачна двојка од Франција на суд поради името на нивното бебе

Имињата на децата честопати предизвикуваат сериозни расправии кога родителите, сакајќи да бидат оригинални, ќе отидат ...

Утринска навика која освежува и подмладува

Многумина не можат да го почнат денот без шолја црно кафе. Овој напиток за многумина ...