Џафери утре на Парламентарен безбедносен форум во Рига – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Џафери утре на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Претседателот на Собранието Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Летонија, утре ќе учествува на осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига.

Џафери, како што соопшти неговиот кабинет, на форумот ќе има обраќање на тема „Непријателска употреба на информацијата и компјутерска безбедност”.

Во рамки на Парламентарниот безбедносен форум, предвидено е претседателот на Собранието да оствари билатерална средба со спикерот на Парламентот на Летонија, Инара Мурниеце.

Преземено од ПлусИнфо

Би те интересирало и

СДСМ: За првпат во историјата просечната нето плата е над 24.000 денари

  Просечната плата во земјава се искачи до 24.000 денари – велат од СДСМ во ...

СБ: Родовата нееднаквост на пазарот на труд прави загуби на БДП

Поради родовата нееднаквост и малото учество на жените на пазарот на труд се прават загуби ...