Џеко: Судијата немаше храброст да свири пенал против Барселона – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Џеко: Судијата немаше храброст да свири пенал против Барселона

Најдобриот стрелец на Рома, Един Џеко, изјави дека резултатот од првиот меч од четврт-финалето на Лигата на шампионите против Барселона ќе беше поинаков, доколку холандскиот судија Даниеле Макели имаше храброст да досуди пенал против Каталонците во првото полувреме.

Барселона победи со 4: 1, Џезеко го постигна единствениот гол за римјаните, а при резултат 0:0, судијата по прекршок врз него не покажа на белата точка.

– Грдо е што немаат респект кон нас како тим. Ние не сме случајно во четвртфиналето. Да беше досуден пенал натпреварот ќе одеше во друг правец, рече Џеко.

Реваншот е за пет дена во Рим.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Конте: За две недели ќе се знае дали го напуштам Челзи

Менаџерот на Челси, Антонио Конте ќе го почека крајот на сезоната, за да ја објави ...

Алекс Фергусон се разбуди од кома

Сер Алекс Фергусон се разбудил од кома и почнал да разговара со семејството – пренесе ...