Џим Кери е прогласен за невин за смртта на неговата поранешна девојка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Џим Кери е прогласен за невин за смртта на неговата поранешна девојка

Холивудскиот актер Џим Кери е прогласен за невин за смртта на неговата поранешна девојка.

Мајката на Кетрин Вајт го обвини Кери дека ѝ пренел на нејзината ќерка сексуално пренослива болест и дека поради тоа таа се самоубила.

Портпаролот на актерот потврдил дека Кери е ослободен од обвинението на 25 јануари. Вајт изврши самоубиство само неколку дена по раскинувањето на врската со Кери во септември 2015 година, со предозирање со таблети. Кери ги демантираше обвинувањата, а сега тоа и судски го докажа откако било утврдено дека доказот на семејството на Вајт бил фалсификуван.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Странците ги издвоија десетте најубави македонски јадења

Македонското тавче-гравче, ајварот и мусаката, како и неколку други традиционални македонски јадења, се промовирани на ...

Зелените и црвените човечиња од семафорите во Тајван добија девојки

Новите семафори за црвено прикажува анимиран маж како запросува девојка, а за зелено прикажува двојка ...