Џордан: Многу сум возбуден што ќе играм за Македонија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Џордан: Многу сум возбуден што ќе играм за Македонија

Американецот доби македонски пасош и ќе биде во дресот на „црвено-жолтите“ во квалификациите за Светско првенство.

Џордан Теодор ги одбројува последните денови пред да дојде во Македонија и да се запознае со репрезентацијата чии бои ќе ги брани. Американецот кој настапува во турски Банвит, неодамна прифати да го облече дресот на „црвено-жолтите“, па сега се чека неговото прво доаѓање.

Македонија се подготвува за претквалификациите за пласман на Светското првенство. Прoтивници се селекциите на Косово и Естонија. Теодор преку својот Инстаграм профил најави дека е возбуден за доаѓањето во Македонија.

„Последните три дена дома и потоа заминувам за Македонија, да се подготвувам за квалификациите за СП. Многу сум возбуден што го превземам овој нов чеков во кариерата и што ќе ја претставувам Македонија ова лето и во годините кои доаѓаат“, напиша Џордан Теодор.

Македонската репрезентација веќе неколку дена е на подготовки. Претквалификациите ќе се играат во период од 2 август до 19 август.

Превземено од: СпортМедиа

Би те интересирало и

Леброн: Треба повеќе да работиме

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот ...

Евролига: Будуќност мора да ги исполни условите како и сите други

  За да игра во елитната Евролига, кошаркарскиот шампион во АБА, тимот на Будуќност ќе ...