127 бебиња починале на ГАК од почетокот на годинава – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

127 бебиња починале на ГАК од почетокот на годинава

Низа недоследности во Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје регистрирал вонредниот надзор на Државниот санитарен и здравствен инспекторат.

Целата вест можете да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...