18 месеци притвор за осомничените за убиството на Закинтос – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

18 месеци притвор за осомничените за убиството на Закинтос

Истражниот судија за тројца Срби осомничени за убиството на американскиот турист на Закинтос, одредил 18 месеци притвор, а истото се очекува и за останатите учесници во инцидентот.

Неизвесно е кога ќе почне судењето, затоа што е потребна претходна истрага и собирање на докази.

Собирањето на докази не би требало да трае долго, бидејќи секој ден се појавуваат нови видео-записи од настанот, а истите се достапни на повеќе видео-платформи.

Официјалниот извештај е дека 22-годишникот починал поради ударите кои ги добил во главата, што предизвикало крварење во мозокот.

Би те интересирало и

Регионалната платформа: Брзата реакција на српската полиција претставува добар знак

Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување на слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, ...

Сопственикот на Пинк одбил половина милјарда евра

Сопственикот на српската телевизија Пинк, Жељко Митровиќ одбил половина милијарда евра, кои за купување на ...