20.000 полицајци спроти самитот Г20 во Германија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

20.000 полицајци спроти самитот Г20 во Германија

Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика демонстрантите да останат мирни кога ќе присуствуваат на протестите против самитот на Г20.

Полицијата очекува илјадници антикапиталистички екстремисти. Меркел изјавила дека се надева дека протестите ќе бидат мирни, пред сè поради граѓаните на Хамбург.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување полетал од аеродромот Гетвик кон Маурициус, бидејќи ...

Франција ја повика Турција да ја прекине офанзивата против сириските Курди

  Франција денеска ја повика Турција да ја прекине офанзивата против сириските курди. „Тие борби ...