3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  оставаат трага на кожата. Во таков случај, потребна е итна регенерација. Тоа не мора да значи дека треба крај себе да имате некоја скапа крема за лице или пак задолжително да посетите некој салон за убавина. Има опции за регенерација во облик на крема за лице која можете да ја направите сами, во домашни услови.

Потребни состојки:

1 лажичка мед…

Прочитајте повеќе на: MMС.МК

Би те интересирало и

Намирници кои може да ги конзумирате во вечерните часови без да имате грижа на совет

Многумина не можат да им одолеат на оброците во доцните часови, иако знаат дека во ...

Риз Витерспун ќе продуцира документарец за Мартина Навратилова

Познатата актерка, Риз Витерспун ќе продуцира документарен филм за поранешната тениска ѕвезда, Мартина Навратилова и ...