Заврши вториот Интернационалниот кулинарски натпревар ГастроМак 2017 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заврши вториот Интернационалниот кулинарски натпревар ГастроМак 2017

Преку 200 учесници, готвачи, судии и почесни гости учествуваа на Интернационалниот кулинарски натпревар „ГастроМак 2017“ кои се одржа од 25 до 28 октомври во Струмица, под мотото „Залче од светските вкусови во Македонија“.

Нашата екипа имаше можност да го проследи последниот ден и да поразговара со двајца врвни кулинари, Саша Мишич и Стево Карапанџа.

Би те интересирало и

Прилепскиот театар ги започна подготовките за премиерата на „Пиреј“

„Пиреј“  од Петре.М. Андреевски, во режија на  Љупчо Ѓорѓиевски,  е новата претстава  што се подготвува ...

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на ...