7 златни правила за среќен живот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

7 златни правила за среќен живот

Психотерапевтот, писател и колумнист и потпишувач на бројни публикации,  Андреј Курпатов, поставил 7 златни правила на животот кои би сакал да ги сподели со светот.

1. Никогаш не ја префрлајте одговорноста за она што ви се случува, на туѓ грб. Прифатете дека самите сте автори на сите свои неуспеси, но и на сите свои успеси.

2. Прифатете го фактот кој вели дека не можете да го смените минатото. Готово е! Можеме да влијаеме само на иднината, а таа зависи од она што го правиме во сегашноста.

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои ...

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  ...