Забава

Познатиот отец Пимен направи песна за ресенскиот бенд „Плет“, што по ресенски значи ограда. Песната се вика „Чат пат“ и е најава за албум, кој овој бенд го подготвува.                                                     […]

Српската пејачка Катерина Грујиќ  без влакна на јазикот ги прокоментирала пејачките кои влегуваат во врска со женети мажи, но и за непристојните предлози кои нејзините колешки секојдневно ги добиваат. – Со музика се занимавам од љубов, одсекогаш била моја голема желба а не заради материјално задоволство. Никогаш немав потреба да бидам играчка на некој дедо […]

Ќе се одржи ли Изборот за песна на Евровизија или не? Ова прашање деновиве си го поставуваат фановите на оваа најголема музичка манифестација во Европа, по ширењето на корона вирусот, поради која се откажани многу други спортски и културни манифестации. Медиумите досега само претпоставуваат, но засега нема никаков одговор од надлежните. -Не знам што ќе […]

Приватното училиште во кое одат Шринцот Џорџ и принцезата Шарлот ги испрати учениците дома, поради сомневање за корона вирусот.  Дејли Меил пишува дека се чекаат наоди за четири ученика . “Како и сите училишта,  потенцијалното ширење на корона вирусот го сваќаме сериозно. Ги седиме владините совети за превентивно делување. Во моментов имаме многу малку ученици […]

Клаудија Адеми ( 47) потекнува од Македонија, но долги години со родителите живеела во Германија. Се омажила и се преселила во Шпанија, но поради природата на работата патува низ целиот свет.  Таа е нутриционист и фитнес тренер, никогаш не била дебела и кога имала 20 години се натпреварувала на изборот за Мис на Југославија. -Мојата […]

Шпанскиот  тенор Плацидо Доминго,  кој е обвинет во САД за сексуално малтретирање на 20тина жени, побара прошка од нив со пораката  дека искрено му е жал поради патењето кое им го нанел. “Сакам сите да знаат дека искрено ми е жал поради траумите што им ги нанесов. Ја прифаќам сета одговорност за своите дела,  рекол […]

Со песната „Перфект“ од дуетот на Бјонси и Ед Ширан почна свадбената веселба на пејачката Елена Миленковска со нејзиниот колега , сега веќе сопруг,  Гуте Маринковиќ. Свадбата беше во еден скопски хотел со околу 200 гости. Дваесетина дена претходно овој вљубен, сега веќе брачен пар, го склопи граќанскиот брак во Српски Милетиќ, од кај што […]

Актерот Харисон Форд скоро две децении  ужива во љубовта со колешката Калиста  Флокхарт, што е вистинска реткост во Холивуд. Неговиот рецепт за успешен брак бил многу едноставен: “Не разговарајте, не се карајте, туку само  климајте со  главата” – се пошегувал тој. Харисон и калиста прв пат се сретнале во 2002 година а се венчале осум […]

Сопругата на Новак  Ѓоковиќ, Јелена на панел дискусија „Иднината е сега“ во Белград,  поделила свое искуство околу начинот на кој ги воспитува децата Стефан и Тара. Таа е горда на начинот на кој се грижи за нив  и цврсто е уверена дека со нежност се менува светот. Новак со Стефан и Тара -Да се биде […]

Актерката Кејт Хадсон, ќерка на холивудската ѕвезда Голди Хон, призна дека е лош родител на своите три деца, иако пораснала во големо семејство. -Јас сум лош родител, грешам секој ден . Премногу им викам на моите деца, пцујам пред нив, не ја исполнувам родителската должност бидејки имам многу работни обврски. Но, во исто време има […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background