Забава

Страна: 2

Шпанскиот  тенор Плацидо Доминго,  кој е обвинет во САД за сексуално малтретирање на 20тина жени, побара прошка од нив со пораката  дека искрено му е жал поради патењето кое им го нанел. “Сакам сите да знаат дека искрено ми е жал поради траумите што им ги нанесов. Ја прифаќам сета одговорност за своите дела,  рекол […]

Со песната „Перфект“ од дуетот на Бјонси и Ед Ширан почна свадбената веселба на пејачката Елена Миленковска со нејзиниот колега , сега веќе сопруг,  Гуте Маринковиќ. Свадбата беше во еден скопски хотел со околу 200 гости. Дваесетина дена претходно овој вљубен, сега веќе брачен пар, го склопи граќанскиот брак во Српски Милетиќ, од кај што […]

Актерот Харисон Форд скоро две децении  ужива во љубовта со колешката Калиста  Флокхарт, што е вистинска реткост во Холивуд. Неговиот рецепт за успешен брак бил многу едноставен: “Не разговарајте, не се карајте, туку само  климајте со  главата” – се пошегувал тој. Харисон и калиста прв пат се сретнале во 2002 година а се венчале осум […]

Сопругата на Новак  Ѓоковиќ, Јелена на панел дискусија „Иднината е сега“ во Белград,  поделила свое искуство околу начинот на кој ги воспитува децата Стефан и Тара. Таа е горда на начинот на кој се грижи за нив  и цврсто е уверена дека со нежност се менува светот. Новак со Стефан и Тара -Да се биде […]

Актерката Кејт Хадсон, ќерка на холивудската ѕвезда Голди Хон, призна дека е лош родител на своите три деца, иако пораснала во големо семејство. -Јас сум лош родител, грешам секој ден . Премногу им викам на моите деца, пцујам пред нив, не ја исполнувам родителската должност бидејки имам многу работни обврски. Но, во исто време има […]

Утрово во Белград почина македонскиот пејач Ѓорѓи Желчевски, кој љубителите на фолк музиката го знаеја како дел од дуетот со неговата сопруга Кевсер Селимова. Српските медиуми, кои ја објавија веста пишуваат дека тој е многу талентиран човек и во естрадниот свет можеби и единствен кој има четири дипломи- музичко  школо, средно  медицинско школо, потоа  вишо […]

Филмската легенда Кирк Даглас, кој почина во 104. Година, поголемиот дел од богатството, поточно 61 милион долари, ги даде на хуманитарните организации. Тој сакал 50 милиони долари да бидат донирани на разни организации преку неговата фондација „Даглас“, меѓу кои се детски болници, театри и храмови, пишува „Фокс бизнис“. Богатството на Мајкл Даглас се проценува на […]

Обвинителката Вилма Русковска го окупира медиумското влијание не само преку случаите кои ги работи, туку и по нејзиниот изглед.  На безмалку секое појавување во медиумите таа носи капче, шешир или баретка.  Ни откри кој и помага при изборот на овој моден додаток, односно кој се грижи за нејзиниот изглед.  Обвинителката го купила пред 7-8 години […]

Кошаркарката Едина Муса го подготвува  Васил Гарванлиев, кој ќе не претставува на Изборот за песна на Евровизија, што ќе се одржи во мај во Ротердам, Холандија. До тргнувањето на Васил за Холандија има малку повеќе од два месеци, но тој забрзано се подготвува и физички и психички за да на евровизиската сцена изгеда совршено, но […]

На петседателот на САД,  Доналд Трамп не му се допаѓа тоа што оваа година Оскарот за најдобар филм го доби „Паразит“ од Јужна Кореја. “Колку лоши беа наградите на Академијата оваа година, видовте ли?  Победи филм од Јужна Кореја“, рекол Трамп  на собир во Колорадо, имитирајки ги најавувачите на Оскар. “Што се случува, по ѓаволите? […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background