Забава

Страна: 6

На почетокот на годинава Македонија и светот се збогуваа со две кошаркарски легенди. Во Скопје во сообраќајна незгода загина кошаркарската легенда Благоја Георгиевски Буштур, кој целата кариера ја посвети на„ Работнички“,  а во Америка во хелихоптерска незгода загина играчот на Л.А. „Лејкерси“,  Коби Брајант. Две големи спортски  имиња за да се испратат достојно. Но, како […]

Фолк ѕвездата Наум Петрески за време на неговата кариера која трае над ти децении, доживеал многу добри и лоши нешта. Така изгледа  животот на музичарите и пејачите, кои во текот на животот се среќаваат со луге со различни карактери. „Беше многу одамна, во Вечани. Вечерта земавме околу 12.000 марки и околу 3.500 швајцарски франци“, раскажа […]

Поп пејачката Елена Миленковска, која минатиот месец се омажи за колегата Александар Гуте Маринковиќ, ќе роди син. Таа среќната вест денес ја сподели на својот Фејсбук профил. -Откако дознавме дека сум бремена  имав чувство дека ќе биде машко.  Сега веќе ни го потврдија тоа.  Поминав половина од бременоста. Нашиот син веќе е 600 грама, не […]

Актерката Елизабета Клинчаревска Младеновска по девет години конечно се вработи во Гостиварскиот театар. Таа за ова време, како дипломиран актер без работа, не седеше со скрстени раце, паралелно се занимаваше и со музичката и со актерската кариера, но како што вели таа, конечно доби решение за работа во национална установа. „Иако од почетокот на студиите […]

Веројатно не се сеќавате на моментот кога прв пат сте вкусиле сладолед, но има големи шанси тоа да изгледало отприлика вака:

Дека некогаш годините се само бројка, потсетува оваа баба од видеото во прилог која има 91 година и уште е добра во гимнастика.  

Доколку овие денови правите планови за тоа која дестинација би можеле да ја посетите во текот на претстојнава година, можеби некои од предлозите во видеото во прилог ќе ве инспирираат со својата уникатност и автентичност. CNN Travel's 20 best places to visit in 2020 Here are the top 20 places to visit in 2020 https://cnn.it/39uGBQO […]

Документарниот филм „Медена земја“ во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска влезе во потесен круг за наградите Оскар во две категории – за документарци и за странски филм, за 92-то доделување кое ќе се одржи на 9 февруари во Лос Анџелес. Американската филмска академија објави скратени листи за номинации за Оскар од филмовите што […]

Компаниите бараат различни начини за да пратат празнична порака и да ја искористат празничната еуфорија на свој начин. А во „Bouygues Telecom“ се сетиле на една одлична идеја за празнична реклама. Ќе ве насмее додека ве разнежнува. Главна улога во видеото е еден татко кој со денови и во разни ситуации глуми дека е Дедо […]

Можеби некогаш сте помислиле да кренете раце од животот во цивилизација и да свртите нова страница, но хрватскиот Робинзон Крусо навистина се впуштил во ваква авантура и комплетно го сменил својот живот. Кои се причините и како живее тој сега, погледнете во видеото во прилог.  


Во етер
Наслов
Изведувач

Background