Ден: February 7, 2020

На почетокот на годинава Македонија и светот се збогуваа со две кошаркарски легенди. Во Скопје во сообраќајна незгода загина кошаркарската легенда Благоја Георгиевски Буштур, кој целата кариера ја посвети на„ Работнички“,  а во Америка во хелихоптерска незгода загина играчот на Л.А. „Лејкерси“,  Коби Брајант. Две големи спортски  имиња за да се испратат достојно. Но, како […]

Фолк ѕвездата Наум Петрески за време на неговата кариера која трае над ти децении, доживеал многу добри и лоши нешта. Така изгледа  животот на музичарите и пејачите, кои во текот на животот се среќаваат со луге со различни карактери. „Беше многу одамна, во Вечани. Вечерта земавме околу 12.000 марки и околу 3.500 швајцарски франци“, раскажа […]

Поп пејачката Елена Миленковска, која минатиот месец се омажи за колегата Александар Гуте Маринковиќ, ќе роди син. Таа среќната вест денес ја сподели на својот Фејсбук профил. -Откако дознавме дека сум бремена  имав чувство дека ќе биде машко.  Сега веќе ни го потврдија тоа.  Поминав половина од бременоста. Нашиот син веќе е 600 грама, не […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background