Zoran Ristovski – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Zoran Ristovski

The Backdoor Band со нов видео запис

Oхридските рокери The Backdoor Band го промовираат новиот видео запис за нивниот последен сингл насловен како Too Many People. Овој сингл е резултат на нивната заедничка соработка со вокалистот  на познатиот Дански рок состав Blended Brew, Jimmy Linder Mansson, кој воедно се потпишува како микс и мастеринг на синглот. Видео записот е снимен на локации ...

Повеќе »

Тајзи конечно ја покажа својата „Омилена“

„Омилена“ на Тајзи е новата песна која ова лето ќе ја слушаме на балканските радио станици. Песната е во летен реге ритам, текстот е на Тајзи, на музиката  работеа заедно со Лазар Цветковски, кој го изработи и аранжманот на истата. Песната, заедно со видеото ќе биде промовирана на каналот на ...

Повеќе »

Само и го подадете ливчето и “Таа” ке биде твоја`

Повеќе »

Словенија ја внесе Македонија во осминафиналето

Репрезентацијата на Словенија по победите над Ангола, Исланд и Македонија, ремизираше со Тунис со конечни 28-28. Тунижаните не успеа да се изборат за можност да играат во осминафинале, а за тоа требаше да победат на овој дуел. До 4:4 се играше гол за гол, пред Тунис преку Теж и Санаи да стигне до ...

Повеќе »

Ако видите камион на Македонија Пат, замислете си желба

Повеќе »

Пред и потоа

Повеќе »

Помош

Повеќе »

Интер убедлив против Лацио

Во вториот натпревар од последното есенско коло Интер забележа убедлива победа од 3:0 против Лацио во дерби натпреварот од 18.коло во италијанската Серија А. На средбата одиграна  во Милано, домашниот тим целата работа ја заврши во второто полувреме за само единаесет минути. Евер Банега во 54-тата го постигна првиот гол ...

Повеќе »

Во овој момент на автопатот Скопје – Велес после втората патарина   Внимателно и прилагодувајте ја брзината според условите на патот.

Повеќе »

Нереди во Севиља пред почетокот на натпреварот со Динамо Загреб

Околу 100 Хрватски навивач и подржувачи на Динамо направиле голем неред во центарот на Севиља,најпрвин кршеле се пред себе,а потоа и физички се пресметале со навивачите на спротивната страна. Како што пишува Шпанскиот Мундо Депортиво во тепачката се користеле и безбол палки а “летале” и столови од локалните кафичи и ...

Повеќе »

Ме бендисува технологијата….

Повеќе »

Ке „падне” ли Интер на провокациите на Синиша Михајлович

  Поранешниот тренер на Српската фудбалска репрезентација и поранешен играч на Лацио и Интер, Синиша Михајловиќ даде многу провокативна изјава пред вечерашниот натпревар. Според Михајловиќ, Икарди никогаш не би бил капитен во неговите тимови што тој би ги тренирал,очекува Интер на вечерашниот натпревар да игра како да е големо финале,свесен ...

Повеќе »

КУКУ ЛЕЛЕ – Се Е Против Нас

Повеќе »

Тајзи – Револуција

Погледнете го спотот на Тајзи за неговата нова песна “Револуција”  Мак Хит на Канал 77

Повеќе »

Robbie williams feel

Повеќе »

Имаш ли теретана >

Повеќе »

Puff Daddy/Faith Evans/112 – I’ll Be Missing You

Повеќе »

Аксел Витсел e последното засилување на Јувентус во летниот преоден рок

Аксел Витсел e новото засилување на Јувентус ,тој во следните пет години ќе го носи дресот на “старата дама”. Трансферот на белгискиот репрезентативец вреди 18 милиони евра, оваа сума може да достигне дополнителни два милиони евра. Витсел имаше понуда и од Евертон кој даваше 30 милиони евра за неговите услуги. ...

Повеќе »

Justin Timberlake – Lovestoned

Повеќе »

The Clash – Should I Stay or Should I Go

Повеќе »