Videos

Аудиција за испразнетото место: Меси и Суарез го бираат наследникот на Нејмар

Барселона го загуби Нејмар кој донесе одлука да се пресели во ПСЖ, па сега каталонците се во голема акција да најдат соодветна замена за него. Низ јавноста фигурираат неколку имиња, ама засега нема ништо официјално на таа тема иако во прв план се асовите на Ливерпул и Борусија Дортмунд, Филипе ...

Повеќе »

Позитив: Кит кој ужива во играта со делфини (видео)

Повеќе »

Деспасито во изведба на Доналд Трамп (видео)

Повеќе »

Кучето со добро развиената стратегија доаѓа до омилената храна (видео)

Повеќе »

„Невреме“ е новата песна на Антониа Гиговска (Видео)

Со нова балада, која има модерен ритам, Антониа Гиговска внесува свежина на домашната музичка сцена. Темата која носи наслов „Невреме“ е всушност и првата песна за која Антониа сними видео запис, кој беше промовиран денеска. „Се работи за невреме во душата, мило ми е ако и’ се допадне на публиката, ...

Повеќе »

Совет: Како да одгледувате билки во домашни услови (видео)

Повеќе »

Позитив на денот: Татковци играат балет со својте ќерки (видео)

Повеќе »

Е ова се вика љубов! (Видео)

Мислите дека детето не треба да живее со куче во иста куќа, дека тоа не е хигиенски, дека дури е и опасно? Напротив експертите сметаат дека растењето со домашни миленичиња, меѓу кои и кучињата е позитивно за развојот на емпатијата кај децата. Домашните миленици исто така придонесуваат за зголемување на ...

Повеќе »

Кога другарите ја мразат „Деспасито“

Повеќе »

Човекот кој рапува во 27 стилови (видео)

Повеќе »

ВИДЕО: Нешто што мора да се слушне и виде

Овој Индиец направил песна и спот кои се тешки да се сместат во еден жанр, а најмногу потсетува на некоја мешавина од хип хоп и рок. Интимната исповед на симпатичниот Индиец во комбинација со интересен аранжман, неспретно користење на англиски изрази и заразна мелодија – доволни се за да ја ...

Повеќе »

Девојчето кое ќе ви го направи денот со чекањето на ритамот од омилената песна (видео)

Повеќе »

Неверојатни билјард-трикови мај 2017

Повеќе »

Почина најпознатиот југословенски псикер кој ги читаше тажните вести

На деведесетгодишна возраст, почина еден од најпознатите српски и југословенски спикери Миодраг Здравковиќ. На телевизија почна да работи во 1960 година и веднаш се издвои како појава со својата вештина на соопштување. Здравковиќ ги читаше првите вести за атентатот на Џон Кенеди, за трагичните настани во Чехословачка, во август 1968 ...

Повеќе »

ВИДЕО: Шкотлангани во Англиски лифт

Повеќе »

Лав се исплаши од балон од сапуница (Видео)

Вработените во зоолошката градина во англискиот град Броксборн решиле да му подготват изненаување на белиот лав, Мото по повод неговиот десетти роденден, но кога пред него падна мал балон од сапуница тој се преплаши и побега. Балонот паднал на земја и пукна, што тоа го исплаши Моту. Сето тоа го ...

Повеќе »

ResPublica видео подкаст: До каде оди силата на граѓанските иницијативи?

Што откако ќе заврши собирањето потписи и гласањето на референдум? Дали надлежните се обврзани да ги почитуваат желбите на гласачите и дали актуелниот политички ќор-сокак е закана за задоволување на барањата на гласачите? Прашањата се актуелизираат по неколку спроведени иницијативи за собирање потписи и референдумот во Гевгелија. Граѓаните со своите ...

Повеќе »

Што прават кучињата кога се сами дома (Видео)

Кучето е најдобар пријател на човекот… но и најголем бељаџија кога не сте дома 🙂

Повеќе »

Интензивни финални подготовки за Вино Викенд во Штип, прв ваков настан во источна Македонија

?autoplay=1Интензивни финални подготовки за Вино Викенд во Радио Кафе Канал 77 Штип, прв ваков настан во источна Македонија.-Штандовите на винариите веќе се поставени. Спремно е озвучувањето и осветлувањето. Задоволен сум од изборот кој го направивме, а исто така за сите ќе има вкусна храна – вели менаџерот на Радио Кафе ...

Повеќе »

Велигденски пранк на Реми Гилард (видео)

Повеќе »
Close