Eксплозивна направа ставена пред грчкото Министерсто за труд во Атина

policija grcija

Грчката полиција изутринава откри експлозивна направа ставена во ранец оставен пред влезот на зградата на Министерството за труд во Атина, пишува весникот „Картимерини“.

Експлозивната направа била декативирана.

Претходно за неа била даден сигнал во редакцијата на весникот „Ефидерида тон синдикатон“. Непознато лице телефонирало и ијзавило дека бомба ќе експлодира за 40 минути.

Поради дојавата била затворена централната улица во Атина.Додади коментар

Би те интересирало и

kreditni-karticki

Бугарски државјанин осомничен за измама со кредитни картички

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР поднесе кривична пријава против 37-годишниот К.З.З., ...

tirana-vozduh

Тирана во десетте најопасни градови во Европа

Албанскиот главен град Тирана е во десетте најопасни градови во Европа, пишува британскиот весник „The ...

Close