Google Chrome со нов дизајн од септември – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Google Chrome со нов дизајн од септември

Google се очекува да го надгради дизајнот на прелистувачот, во стилот на „Material Design 2“ кој ќе има заеднички елементи со оперативниот систем Android 9.0.

Детали за новата платформа ќе бидат претставени на Google I/O конфренцијата за девелопери во мај оваа година.

Се вели дека надградбата на Chrome на „Material Design 2“ ќе се случи во почетокот на есента, дури и се спомнува точниот датум – 2 септември.

Не е случајно избран за ажурирање на прелистувачот, бидејќи тогаш прелистувачот на Google полни 10 години.

Би те интересирало и

Само еден миг е потребен за да ја изгубиш самодовербата

За жал, чувствувам дека сме отидени до таму што довербата ништо не ни значи и ...

Се’ за храна: Смути со јагоди и банана

Супер појадок или вкусна ужина послужена во чаша! Пробајте нашиот нов рецепт за подготовка на ...